Başlıyoruz…..

Facebooktwittertumblr

13 EYLÜL 2020 PAZAR, 07:30 – 17:30 UTC+03
Kozak Yaylası-Göbeller Köyü (Bergama)


13 EYLÜL 2020 PAZAR, 07:30 – 17:30 UTC+03
Kozak Yaylası-Göbeller Köyü (Bergama)
Buca Dağcılık

https://forms.gle/DXaLkyUetSJdeP8P7 / linki tıklayınız


Önemli:
Korona sonrası ilk etkinliklerimize başlıyoruz. Bu dönemde mesafe, maske ve temizlik kurallarına azami derece uymak zorundayız. Yürüyüşlerimizi sağlıklı bir şekilde yapmaya devam edebilmek için bu bir zorunluluk. “TDF COVIT-19 NORMALLEŞME SÜRECİNDE UYULMASI GEREKEN SAĞLIK KURALLARI” yönergesinin özellikle ” Açık Ortamda Gerçekleştirilecek faaliyetler” bölümünün dikkate alınması ve kurallara uyulması zorunludur.
Etkinliğe katılacak arkadaşlarımızın yukarıdaki formu (HES kodu dahil) EN GEÇ CUMA akşamı saat 22.00’ye kadar doldurmaları önemle rica olunur. Bu, ertesi gün katılımcı sayısına göre ayarlanacak araçlar açısından gerekmektedir. Katılacağını belirtip katılmayan arkadaşlarımız için bir araç fazla çağırmak zorunda kalıyoruz. Bu da, derneğimize ciddi bir mali külfet getirmektedir. Ayrıca araçlarda oturma alanları daha kısıtlı olacağından bunun ulaşım ücretlerine yansıması da kaçınılmaz olacaktır.
Parkur: Kozak Yaylası-Göbeller Köyü (Bergama)
Yol uzun olduğu için sabah hareket saatimizi 30 dakika erkene aldık.
Sabah alışveriş ve ihtiyaç molamız Buruncuk’ta…
Zor olmayan bir parkurda yürüyeceğiz. Eğer akşam saatlerinde vaktimiz olursa Bergama’da da alışveriş molası vereceğiz.
Araç hareket güzergahı:
Birinci araç:
07.00 Buca Koop’tan hareket… 07.30 Buca Migros önü (Aracın izleyeceği güzergah şöyle olacak: Bucakoop, Buca Üçkuyular, Çevik Bir, Heykel, Migros).
İkinci araç:
Narlıdere Otoyol kavşağından 06.45’de hareket edecek. Balçova Egepark’tan geçerek Fahrettin Altay, Hatay caddesi, Üçyol güzergahını izleyecek.
Narlıdere Güzergahı sorumluları:
Hilmi Angın : 0532 446 02 84
Muttalip Benli : 0506 633 50 40
Gülsüm Ayhan 0 530 311 38 35
Buca Sorumluları :
Mümtaz Bağcı 0 533 553 16 57
Şerif Ahmet Kırkurt 0 532 546 83 53
Hülya Özenç 0553 372 90 02
– Yürüyüşe ilk kez katılacak misafirlerimiz pamuklu kıyafet yerine likralı kolay kuruyan ve hava geçiren giysi ile yünlü iç çamaşırı yedek t-shirt, bere ve çorap bulundurmalıdırlar. Yürüyüş için uygun ayakkabı kullanmalı, bu ayakkabıların altı yeri kavrayan ve ayak bileklerini saran yarı bot nitelikte olması tavsiye edilir. Yanınıza doğa yürüyüşüne uygun bir sırt çantası almalısınız. İçine kişisel ilaçlarınız, içebileceğiniz miktarda su, enerji veren atıştırmalık kuru yemişler, meyve ve öğle yemeğinde yiyebileceğiz proteini az karbonhidratı zengin bir öğün yiyecek, fener, çakmak, düdük, kırılmayan malzemeden çatal, bıçak, bardak, tabak, yürüyüşü kolaylaştıran ve dengeyi sağlayan 2 adet baton, ayrıca yedek kıyafet ve yağışlı havalar için yağmurluk bulundurmalısınız.
– Programda belirtilen yürüyüşlerimiz her türlü hava koşullarında yapılır.
– Yürüyüş gruplarımızda sağlık çantası bulunmaktadır.
– Yürüyüş grupları performansa göre 2 veya 3 gruba ayrılır. ( Alternatif, A ve B gurubu)
– Yürüyüş ve molalarda kesinlikle sigara ve alkol kullanılamaz. Silah taşımak yasaktır.
-Yürüyüşler tek sıra halinde ve rehberin önüne geçmeden, artçının gerisinde kalmadan yapılır.
– Yürüyüşlerde yetki ve sorumluluk tamamen rehbere aittir.
– Ayrıca çevreyi kirletmemek, doğaya zarar vermemek ve özel mülk niteliğinde yerlere (tarla, meyve bahçesi vs) girmemeye özen göstermek gerekmektedir.
– Yürüyüşlerde yüksek sesle konuşulmamalı, diğer yürüyenler rahatsız edilmemesine özen gösterilmelidir.
– Etkinliklere katılanlar sadece ulaşım ücreti öder.
– Kulübümüzün düzenlediği etkinliklere katılım isteğe bağlıdır. Ulaşım ve etkinlik esnasında meydana gelebilecek kazalardan dolayı rehberin ve kulüp yöneticilerinin sorumluluğu yoktur.
– Kulübümüz etkinlik programında gerek gördüğünde ve zorunluluk hallerinde değişiklikler yapabilir, gerektiğinde programı iptal edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir