6 TEM, 18:00 – 12 TEM, 23:00 Doğu Karadeniz Turu ( İzmir Lotus Travel) İzmir Lotus Travel

Facebooktwittertumblr
Sevgili dostlar merhaba,
06 – 12 Temmuz 2020 tarihlerinde ‘’DOĞU KARADENİZ TURU’’ düzenleyen İZMİR LOTUS TRAVEL firması kulübümüz için indirimli fiyat uygulamıştır. Tur hakkında detaylı bilgi aşağıda gösterilmiş olup, ayrıca sorularınız için;
İZMİR LOTUS TRAVEL :
Adres : Manavkuyu mahallesi 274/5 Sokak No:3-F Bayraklı – İZMİR
0532 289 02 48 (Salih Buyuklı) – 0506 427 57 04 (Esmeray Bilgiç)
0232 344 33 10 – 0232 344 33 11 arayabilirsiniz.
 Tur tamamen İzmir Lotus Travel firması sorumluluğundadır.
İZMİR LOTUS TRAVEL
DOĞU KARADENİZ TURU
AMASYA – SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL – LİMONSUYU – RİZE AYDER HOPA – BORÇKA KARAGÖL – BATUM – TOKAT
06 – 12 TEMMUZ 2020 (6 GECE – 6 GÜN)
İlk hareket noktaları: 06 Temmuz 2020 Pazartesi akşamı Narlıdere 18:00, Üçkuyular Shell Karşısı 18:30, Üçyol 18:40, Buca 19:00’da siz misafirlerimizi alarak, Doğu Karadeniz turumuza başlıyoruz.
1. GÜN: AFYON – ANKARA – ÇORUM – AMASYA – SAMSUN – ÜNYE
Sabah saatlerinde Sungurlu bölgesinde vereceğimiz Kahvaltı (ekstra) molasının ardından Çorum üzeri Şehzadeler Kenti Amasya ya ulaşıyoruz. Amasya’da ilk olarak aşkları dillere destan olmuş Ferhat ile Şirinin heykellerini fotoğraflıyoruz. Daha sonra Yeşil Irmağın ortasından geçtiği Amasya da sırasıyla Şehzadeler Müzesi, Şehzadeler Parkı, İkinci Beyazıt Külliyesini geziyoruz. Kral Mezarlarını, Yeşil Irmak kıyısındaki yalı boyu konaklarını panoramik olarak görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra Havza üzerinden Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun da ilk olarak ünlü Atatürk Heykelinde fotoğraf molası verip ardından Milli mücadeleyi başlatan Atatürk ve arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Ardından Fatsa’ya doğru hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz (Ünye Ramada Otel). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (www.ramadaunye.com)
2. GÜN: ORDU – GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL – LİMONSUYU YAYLASI
Oteldeki sabah kahvaltısının ardından hareket ederek Ordu’ya ulaşıyoruz ve Teleferik ile Boztepe’ye (ekstra) çıkıyoruz. Dünyanın en güzel şehir manzaralarından olan Ordu’ya kuşbakışı bakıyoruz. Daha sonra Giresun üzeri Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon’da ilk olarak muhteşem Atatürk Köşkün ü ziyaret ediyoruz Ardından telkari sanatı hakkında bilgi almak ve gümüş alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Sürmene merkezde bulunan dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarını alımı için mola veriyoruz. Aynı bölgede bulunan Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Fabrikada çay üretimi hakkında bilgi aldıktan sonra çaylarımızı yudumluyoruz ve çay alışverişimizi yapıyoruz. Gezimize Trabzon’un ünlü ilçesi Of üzerinden Uzungöl’e ulaşarak turumuza devam ediyoruz. Uzungöl’ün muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. Daha sonra Çaykara’da bizi bekleyen minibüslerle Limonsuyu Yaylasına otelimize çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (www.hotelkardelen.net)
3. GÜN: RİZE – ARDEŞEN – AYDER – HOPA – BATUM
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Rize yöresine özgü ünlü Rize bezlerinin üretimini izleyerek alışverişimizi yapıyoruz. Rize’den ayrılarak Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerle (Sevdaluk dizisinin çekildiği) Şenyuva Köprüsünü ve kartal yuvasını andıran Zil Kaleyi ziyaret ediyoruz (ekstra). Yöresel yemekleri tadabileceğimiz (ekstra) Fırtına Deresindeki restoranımıza gidiyoruz. Yemekten sonra Türkiye’nin en ünlü yaylalarından Ayder yaylasına çıkıyoruz. Burada Gelin Tülü şelalesini fotoğraflıyoruz Ayder Yaylasın’daki serbest zamanın ardından Batum a (ekstra) geçmek için Hopa üzeri Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Batum merkeze hareket ediyoruz. Yolda panoramik olarak GONIO KALESİNİ görüp Batum’dan denize dökülen Çoruh Nehrinin üzerindeki köprüden geçerek Şehir merkezine ulaşıyoruz ve Batum turumuza başlıyoruz. Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Güzel Sanatlar Tiyatro Binası ve Ters Ev göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğinin (dahil) ardından Batum’daki otelimize yerleşiyoruz.
4. GÜN: HOPA – BORÇKA – RİZE – TRABZON – KAYABAŞI
Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından gümrük geçişi için Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz ve daha sonra Artvin Borçka da bizi bekleyen minibüslerle Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan doğa harikası Karagöl’e (ekstra) çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğini (ekstra) alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Akçaabat Düzköy’den minibüslerle Kayabaşına Yaylasına çıkıyoruz (ekstra). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (www.kayabasiyaylakent.com)
5. GÜN: GİRESUN – ŞEBİNKARAHİSAR – TOKAT
Sabah kahvaltısının ardından Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Akçaabat’ta Lezzet Diyarına uğruyoruz ve yöresel ürünler için alış veriş molası veriyoruz. Daha sonra Giresun üzeri ilerleyerek Kuzualan Şelalesini ve gizli cennet olan muhteşem Mavi Gölü görüyoruz. Ardından Şebinkarahisar üzeri Tokat merkeze ulaşıyoruz ve merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (www.cavusoglutowerhotel.com)
6. GÜN: ANKARA – AFYON – UŞAK – İZMİR
Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından, Tokat Ballıca Mağarasına gidiyoruz. Sarkıt ve dikitlerin oluşturduğu bu görsel şöleni fotoğraflıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Ankara üzerinden Polatlı’daki tandırı ile ünlü restoranımıza varıyoruz. Öğle yemeğinin (ekstra) ardından uygun yerlerde molalar vererek Afyon, Uşak, Kula üzeri geç saatlerde İzmir e varıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
<<BATUM Hakkında Önemli Bilgiler>>: *Yurtdışı çıkış harcı 50,-TL’dir. *Batum ulaşım hizmet bedeli olarak 80,-TL araçta rehber/tur lideri tarafından nakit olarak alınır. *Batum’a geçiş için Çipli Yeni Tip T.C. Nüfus Cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanı dışında, 6 (altı) ay geçerliği olan pasaport ile geçiş yapılabilir. *Ebeveynleri yanında olmayan 18 yaşından küçük çocuklar için noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir. Ayrıca 12 yaş ve üzeri çocuklar için nüfus cüzdanının fotoğraflı olması gerekmektedir. *Sınır kapısındaki yoğunluktan dolayı oluşabilecek zaman kaybından Acentemiz sorumlu değildir.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
*5 Gece Otel Konaklama
*(4 gece yarım pansiyon, 1 Gece Oda Kahvaltı)
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Lüks Otobüslerle Ulaşım
*Araç İçi İkramlar
*Seyahat Sigorta Paketi
*Batum Akşam Yemeği
*İlk Günkü Sabah Kahvaltısı
*Zilkale – Palovit Şelalesi
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Öğle Yemekleri
* Alkollü Alkolsüz İçecekler
* Yayla Minibüs Ücretleri
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Yurt Dışı Çıkış Harcı (50,-TL)
MİNİBÜS ÜCRETLERİ
* Limonsuyu Yaylası 50 ,-TL (zorunlu)
* Borçka Karagöl 60,-TL
* Batum Araç 80,-TL (zorunlu)
* Kayabaşı Yaylası (zorunlu) 50,-TL
FİYAT: 1.675,-TL (İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞ BAŞI)
2.025,-TL (TEK KİŞİ KONAKLAMA)
EK BİLGİLER
* Yukarıda belirtilen Tur programı katılımcı sayısına göre Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile yapılmaktadır.
* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda tahsil edilen ücret, katılımcılara iade edilecektir.
* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.
* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.
* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.
* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
* Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.
* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.
* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
İZMİR LOTUS TRAVEL :
Adres : Manavkuyu mahallesi 274/5 Sokak No:3-F Bayraklı – İZMİR
0532 289 02 48 (Salih Buyuklı) – 0506 427 57 04 (Esmeray Bilgiç)
0232 344 33 10 – 0232 344 33 11

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir